Whatsapp
Tıkla Ara

SEO Desteği | SEM Desteği

SEO DESTEK

SEO Nedir Nasıl Yapılır, SEM Nedir Nasıl Yapılır sorularını yanıtladığımız SEO Desteği ve SEM Desteği konusunda Uzman Yardımı yazımızı inceleyebilirsiniz…

Ulusal ve Uluslararası SEO ve SEM hizmetleri desteği olarak tanınan SED Projelendirmemizde, yazılımınıza ait olan tüm SEO Altyapı unsurları ve SEM hizmetlerini kapsayan Genel program olarak gerek SEO ihtiyaçlarınızı gerekse SEM ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve sizlerin tüm Arama Motorlarında görünür, tanınır ve bilinir bir firma haline gelmenize yardımcı olacağız. Arama Motorları içerisinde Google Yandex ve Yahoo bulunmakta olup, ulusal veya uluslararası tüm arama hacimleri için SED hizmetleri programına katılmak sizler için hem ulusal hem de uluslararası düzeyde büyük bir avantaj oluşturacaktır.

SEM DESTEK

SEO, “arama motoru optimizasyonu” veya “arama motoru optimize edici” için kullanılan bir kısaltmadır. Bir SEO ile çalışmaya başlamak önemli bir karardır. Bir SEO, sitenizi iyileştirip size zaman kazandırabileceği gibi sitenize ve itibarınıza zarar da verebilir. Elde edebileceğiniz avantajların yanı sıra sorumsuz bir SEO ‘nun sitenize verebileceği zararı da araştırmayı unutmayın. Pek çok SEO ve diğer acente ve danışmanlar, web sitesi sahiplerine faydalı hizmetler sunar.

SEO SEM Danışmanlığı kapsamında sunduğumuz hizmetler;

Site içeriğinizin veya yapınızın incelenmesi,

 • Web sitesi geliştirme konusunda teknik öneriler: örneğin, barındırma, yeniden yönlendirmeler, hata sayfaları, JavaScript kullanımı,
 • İçerik geliştirme,
 • Çevrimiçi iş geliştirme kampanyalarının yönetilmesi,
 • Anahtar kelime araştırma,
 • SEO eğitimi,
 • Belirli pazarlarda ve coğrafyalarda uzmanlık.

Google arama sonuçları sayfasının organik arama sonuçları ve genellikle ödemeli reklamlar (“Sponsorlu Bağlantılar” başlığı altında gösterilir) içerdiğini unutmayın.

Google ile reklam vermenizin, sitenizin arama sonuçlarındaki durumu üzerinde hiçbir etkisi olmaz.

Google, ücret karşılığı siteleri arama sonuçlarımıza eklemez veya sitelerin sıralamasını değiştirmez. Organik arama sonuçlarımızda gösterilmenin maliyeti sıfırdır.

Pazar Analizi: Son teknoloji dijital ölçümleme araçlarının kullanımında uzman olan ekibimiz, marka ve sektörler özelinde araştırma yapar, rakip analizleri sunar.

Medya Stratejisi: Müşterilerimizden, geçmiş deneyimlerimizden ve araştırmalarımızdan aldığımız öngörüler ile, kampanya hedefleri doğrultusunda optimum bütçe ve kullanım önerileri sunulur. Yazılımer Medya Grubu’nun 360 derece dijital hizmet yapısı sayesinde, kampanya hedefi doğrultusunda en doğru reklam modeli tarafsız şekilde müşterilerimiz ile birlikte belirlenir.

Medya Planlama: Gelişmiş ölçümleme teknolojilerinin kullanımı sayesinde, belirlenen strateji doğrultusunda en doğru mecra ve reklam alanları belirlenir. Hedefe uygun özel kullanımlar, projeler geliştirilir.

Satın Alma: Yazılımer Medya Ajansı’nın satın alma gücü Yazılımer Medya Grubu bünyesindeki tüm şirketlere yayılmış durumdadır. Tüm hizmetleri üzerinden yayıncılar ile yakın iletişim ve geniş ticari hacme sahip olan Yazılımer, müşterilerine uygun satın alma imkanları sunmakta ve doğru satın alma konusunda gerekli yönlendirmeleri sağlamaktadır. Yazılımer Medya Ajansı, Doğru satın almanın en ucuz satın alma olmadığını, data ve iç görülerin harmanlanması sayesinde “zeki” satın almanın doğru olduğunu savunmaktadır.

Kampanya Yönetimi: Müşteri özelinde belirlenen dedike ekiplerimiz, planlanan yayınların sorunsuzca gerçekleşmesi adına, rezervasyonların takibi, kreatiflerin sağlanması, adserving, yayınların başlatılması ve takip edilmesi süreçlerini takip eder. Aktif ve devam eden kampanyalar ile ilgili günlük bilgilendirmelerde bulunur.

Optimizasyon: Ekibimiz kampanya süresince, gerçekleşen yayınların belirlenen hedefler doğrultusundaki verimliliğini sorgular. , Mecra, alan ve kullanılan kreatifler bazında gerekli optimizasyon ve revize önerilerini sunar, gelişmiş adserver altyapıları sayesinde süreçleri otomatize eder.

Raporlama: Kampanya başında belirlenen sıklıkta raporlamalar müşteri ile paylaşılır. Kampanya durumu analiz edilerek iyileştirme önerileri sunulur. Final raporundaki sonuçlar, kampanya başında belirlenen hedefler doğrultusunda değerlendirilir. Derinlemesine analiz yapılarak sonraki planlamalar için gerekli iç görüler yaratılır.

SEO SEM Hizmetleri

Yazılımer SEDSİS departmanı SEO ve SEM birimleriyle birlikte, Adwords Arama Ağı ve Görüntülü Arama Ağı üzerinden online entegre pazarlama hizmeti sunmaktadır.

SEM (Arama Motoru Pazarlaması) ve SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) online pazarlama nın önemli dallarından biridir. SEM, arama motorlarının sonuç sayfalarında optimizasyon ve reklam yoluyla web sitesi, marka ve ürünlerin görünürlüğünü artırır. SEM, arama motorlarında daha yukarıda çıkmak için web sitesi içeriğini özel olarak düzenleyen SEO’dan destek alır.

Deneyimli ve dinamik ekibimizle hizmet veren SEDSİS bünyesinde, SEO ve SEM ile web sitenizin internetteki görünürlüğünü artırın, satışlarınızı yükseltin ve hedeflerinize ulaşın.

İlgili yasalara saygılı bir organizasyon olan SEM uluslararası hukuk bağlamında da çalışanlarına ve iş ortaklarına karşı da hukuka bağlılık konusunda son derece itaatkârdır.

Aşağıdaki listede özel uygunluklu ana noktalar belirtilmiştir;

 • Çalışan İlişkileri ve Yönetimi
 • Müşteri İlişkileri
 • Tedarikçi, Bayi ve Servis İlişkileri
 • Rakip İlişkileri ve Rakabet
 • Event Katılımları
 • Müşteri Promosyonları
 • Bilgi Yönetimi
 • Gizlilik

SEO Nedir?

İnternet Sitelerinin arama motorlarından yükselmesi ilk sayfada ve üst sıralarda konumlanması için web sitelerinde yapılan çalışmalara SEO olarak tanımlanmaktadır. Arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmaları internet sitelerinde yer alan içerik ve sayfaları daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyoruz. Hizmet ve satış kapsamında daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak başarılı bir SEO çalışması ile mümkündür.

Neden SEO Çalışması Yapılmalı?

Şirketinize veya size ait bir web sitesindeki içeriklerin doğal yoldan popülerlik kazanması çok uzun zaman alması veya arama motorlarında ilk değil de daha sonraki sayfalarda kalabiliyor. Fakat SEO çalışması ile siteleriniz ve sayfalarınız tamamen doğal yoldan bir popülerlik kazandırma imkanı oluyor.  Yapılan bu çalışmalar sonucunda popülerlik kazandırılan site ve sayfalar Google, Yandex gibi arama motorları çok daha üst sıralarda konumlanmasına olanak sağlıyor.

SEO En İyi Reklamdır!

Günümüz koşullarında arama motorlarında en üst sıralarda yer almanın, en iyi reklam olduğu düşünüldüğünde, her web site için SEO çalışmasının zorunlu olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Özellikle sanal ağda satışı yapılan ürün ve hizmetlerin geniş kitlelere ulaşması için web sitenin mutlaka arama motoru sıralamalarında üstte yer alması gerekir. Ancak en iyi yazılım firmaları tarafından yapılması da bir zaruriyettir.

SEO Çalışmasında Doğallık Neden Önemli?

Google çeşitli sistemler aracılığı ile yapay olan tüm site ve sayfaları ( kopya olan içerikleri ) tespit ederek bu tarz site ve sayfaları dikkate almıyor ve sıralamalara almamaktadır. Bu yüzden arama motorları sıralamaları için doğal bir popülariteden geçmektedir. Yapay sayfalar ve içerikler sitenizi olumsuz etkilenmemesi için Yazılımer’in SEO uzman ekibinin bilgi ve tecrübeleri sayesinde doğal bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

SEO çalışmasında doğallığı çeşitlilik ile destekleyen uzmanlarımız, web siteye doğal olmakla beraber kalıcı bir popülerlik de kazandırabiliyor. Dijital pazarlama tekniklerine uygun, ürün ve hizmet satışını destekleyen içerikler ve en hızlı şekilde, en doğru yoldan yükseliş sağlayan çalışmalar ile web sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlayabiliriz. SEO çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve merak ettiğiniz sorulara yanıt verebilmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazılımer olarak Her Zaman Yanınızdayız.

Search Engine Marketing (SEM) Nedir?

Arama Motoru Pazarlaması olarak adlandırılmaktadır. Size sunulan bir yönetim panelinden arama motorları ile ilgili her türlü alabileceğiniz hizmeti vermektedir. SEM (Search Engine Marketing) web sitenizin fiyatını vererek arama sonuçlarında arama motorlarında da en üst sıralardaki sponsor reklamdır, hedef müşterilere ulaşmanızı sağlayan ücretli reklamlarıdır. Ülkemizde en çok kullanılan arama motorlarının birçoğu SEM ‘i desteklemektedir.

Arama Motoru pazarlaması ve sonuçların göstermesi biraz vakit alır. Bu tekniğin etkili ve kalıcı olmasının yanı sıra biraz zaman alması bu sistemin bazı kullanıcılar için makul bir sistem değil biçiminde işaretlenmesine neden olur.

Nedenine gelince, bazı kişiler yaptığı çalışmalardan hemen sonuç almak ister. Mesela bir ürün satıyorsa bu ürünün tanıtımını olduğu zaman bunu satışa döndürecek dönüşünü almak ister. İşte bu tür firmalar için en iyi sistem SEM yani arama motoru pazarlaması dır. Sem ile kolayca bir reklam veren olabilir, dakikalar içerisinde bir reklam metni hazırlayabilir ve yine çok kısa bir süre içerisinde reklamınızı tüm dünyaya duyurarak yüksek sayıda müşteriler kazanabilir ve satışlar gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz miktarda yatırımlarla, ne kadar ödeyeceğinizi yine bütçenize göre belirleyerek arama motorlarında reklamlar yayınlayabilirsiniz. Siz de market çalışmalarınızdan hızlı sonuçları isterseniz ve potansiyel ziyaretçilere ulaşmak istiyorsanız SEM tam size göre.

Dijital pazarlama, pazarlama dünyasının ve pazarlama kanallarından vazgeçilmez noktası haline geldi. Dijital pazarlamanın kendi içinde de uzmanlık alanları bulunuyor ve her biri birbirinden önemli olan bu kategorilerden bazıları; arama motoru pazarlaması (SEM), arama motoru optimizasyonu (SEO), e-posta pazarlaması, sosyal medya pazarlaması, içerik pazarlaması, banner kampanyalar (display) ve gelir ortaklığı modeli (affiliate marketing). Bu sistemler kendi içinde performans ölçütleridir ve o ölçütlere göre stratejiler oluşuyor.

Nasıl Çalışır?

Size sunulan panelden reklamlarınızı oluşturabilir, firma ile alakalı anahtar kelimeler seçebilirsiniz.

Belirlenen reklamlarınız Arama Motorları nın sonuçlarında üst sıralarda yansıyacaktır. Arama meydana getiren kişiler anahtar kelimelerinizden birini seçerek arama motorlarında arama yaptığında, reklamınız arama neticelerinin üzerinde görünebilir. Hedef kitleye reklam yapabilirsiniz.

Performans ölçülebiliyor: Genel olarak pazarlamaya nazaran dijital pazarlamada performans ölçmek çok basittir.

Müşterilerle ilişki kurulabiliyor: hedef kitlenize ulaşıp, ürünün veya hizmetin tanıtımını yaparken, ayrıca müşterilerden gelen geri bildirimleri veya karşılaştıkları sorunları dinleyip müşterilerle daha yakın ilişki kurabiliyorsunuz.

Tekrar pazarlama yapılabiliyor: Re-pazarlama sayesinde siteye daha önce gelmiş kısaca marka ile bir halde temasa geçmiş kişileri yine başka sitelerde (haber siteleri, forumlar, sözlükler vb.) marka ile ilgili reklamları göstererek hedefleyebiliyorsunuz. Bu sayede, marka bilinirliğinizi artırırken, satış yapma olasılığını da artırıyorsunuz.

Hedefe göre optimize edilebiliyor: Dijital pazarlamada hedefi tutturacak şekilde optimizasyon yapılıp, geleneksel marketin göre daha iyi pazarlama yapılabilmektedir.

Markanın değerinin artması sebep olur: Artık hemen hemen tüm evlerde bilgisayar, cep telefonu ve/veya tablet vardır. İnternette araştırma yapıp yine gazeteler okuyup, TV de haber seyrederken farklı zamanlarda bilgisayardan ya da internet erişimi olan ürünlerden bakıla biliniyor.

Neden SEM kullanmalıyız?

Kendi web sitenizi yaparken yapılacak tüm basamakları dikkatle yol almalısınız. Büyüme stratejiniz önemlidir. İçerik ekledikten sonra reklam vermek en iyisidir.

En çok ziyaretçisi olan arama motorlarında, reklam yayınına yapmaya karar aldıysanız, mutlaka bu konuda bir uzman danışman eşliğinde iletişim kurmalısınız. Aksi takdirde, düşündüğünüz bütçelerle istediğiniz müşteri kitlesine ulaşamayabilirsiniz. SEM ile uzmanlık desteği isteyeceğiniz şirketlere referanslarını sormalısınız.

İstanbulAnkaraİzmirBursaAntalya büyük şehir firmalarının çoğu SEDSİS sistemimizi tercih ederek SEDSİS tarafından verimliliklerini ve satışlarını arttırmaktadır.