SAMASİS

N11GittigidiyorHepsiburada ve Trendyol gibi Pazaryerleri ‘nde, satış arttırma teknikleri ile Satışlarınız ortalamada yılda % 10 ila % 300 arasında artış gösterir. Bu artış sizler için inanılmaz bir ciro hedefi ortaya çıkartarak, gerek Google reklamcılığında gerekse Dijital Reklamcılıkta birçok satış kanalının yolunu açarak sizleri, sürekli işleyen bir sistem haline getirir. Dolayısıyla, satış odaklı bir yapıda iseniz, ciddi bir sıçrama ile harika bir e commerce deneyimi yaşayabilirsiniz. Satış arttırma teknikleri ‘nin en faydalı olan bilgileri bu sayfada.

N11 – Gittigidiyor – Hepsiburada ve Trendyol satışlarınızı arttırmak için ( % 100 garantili satış arttırma sistemi ) 2 seçeneğiniz var, birincisi Gentegrasyon Satış arttırma Programı ‘nı mutlaka edinmelisiniz, ikincisi ise Sanal Pazaryeri SEO Çalışmalarını yaptırmalısınız. 2020 yılı en iyi E Ticaret Programı Gentegrasyon seçilmiştir.

Gentegrasyon E Ticaret satış arttırma programı 2020 yılı ‘nda tüm E Ticaret Piyasasını saran Akıllı Yapay Zeka Sistemi ile Big Data yapay zeka yorumlaması yapan E Ticaret Satış Arttırma Programı ‘dır. Bilinçli E Ticaret Sistemleri Satış Arttırma Programı olarak ortaya çıkmış ve 2 yıllık yazılım süreci sonunda Türkiye’de ilk ve tek E Ticaret Satış Arttırma Programı olarak E Ticaret yapan kurum ve kuruluşlara sunulmuştur. Program ayrıntıları için Gentegrasyon sayfamıza tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Gentegrasyon programı yanısıra Yazılımer Teknoloji firmasına ( Bizlere ) ulaşarak Pazaryeri ve N11 Seo çalışmasıHepsiburada Seo ÇalışmasıGittigidiyor Seo Çalışması ve Trendyol Seo çalışması yaptırmanız ciddi ivmeli bir satış arttırma sağlayacaktır.

Gentegrasyon Programı Ne İşe Yarar ?

Gentegrasyon Programı, sizlerin E Ticaret karlılığınızı arttırmanızı ve maliyetlerinizi düşürmenizi sağlayan ayrıca veri analizi ile bilinçli e ticaret yapmanızı sağlayan muhteşem bir eticaret analiz programı ‘dır. Öyle ki;

 • Gentegrasyon Google reklamlarınızı veri analizi ile birleştirir. Hangi ürünleri satmanız gerektiğini size göstererek boş stok tutmamanızı sağlar. Stok maliyetini ve satışı olmayan ürünlerin analizini de yaparak size sunar.
 • Günlük, aylık, yıllık boş reklam para kayıplarınızın önüne geçer. Reklam verimliliğinizi arttırır.
 • Satış analizleri ile pazaryerleri ( N11 – Hepsiburada – Trendyol – Gittigidiyor ) içerisinde ön plana çıkmanızı sağlar.
 • N11 ve Gittigidiyor ‘da nokta atışı hangi ürünlere reklam vereceğinizi size söyleyen yapay zeka teknolojisine sahiptir.
 • Web sitenizde ana sayfa slider ‘larınıza hangi ürünü veya ürünleri koymanızı size söyleyecek programdır.
 • Türkiye’nin hangi bölgesine hangi iline hangi saatte hangi ürünlere nasıl reklam vermeniz gerektiğini size söyler.
 • Hangi saatlerde hangi günlerde hangi kanallara yatırım yapmanız gerektiğini size söyler. Satışlarınızı arttırır.
 • Hangi ürün ve ürün gruplarından stok tutmanız gerektiğini hangi ürünü satmanız gerektiğini hangi ürünü satmamanız gerektiğini size söyler.
 • Sattığınız ürünlerin hangi fiyatlardan daha iyi satıldığını sizlere gösterir. Rakip satış fiyatlarını sizlere tüm platformlardan ve pazaryerlerinden dökerek tüm rakiplerinizi inceler.
 • Yatırım maliyetlerinizi azaltır karlılığınızı ise arttırır. Şirketinizin e ticaretini maksimum verimliliğe taşır.
 • Hangi sosyal medya kanallarına ne şekilde ve hangi ürünlere reklam vermeniz gerektiğini sizlere söyler. Reklamlarınızın da geri dönüşümünü hesaplayarak hangi reklamı devam ettirip hangisini kapatmanız gerektiğini sizlere gösterir.
 • Birçok veri ve bilgiyi birbirine bağladığından, size yapay zekasında strateji oluşturtarak ne yapmanız gerektiğini söyler.

Sanal Mağazalar Satış Arttırma Sistemi

n11.com Nedir?

Doğuş Planet, e-ticaret sektöründe faaliyet göstermek üzere, Doğuş Grubu ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Group’un ortaklığında Haziran 2012’de kuruldu.

Doğuş Planet, SK Group’un teknoloji ve inovasyon konusundaki tecrübesini Doğuş Grubu’nun bilgi birikimi, bölgesel tecrübesi ve gücü ile birleştirmektedir.

Bu güçlü ortaklık çerçevesinde, Doğuş Planet e-ticaret yatırımı olarak, binlerce marka ve mağazayı milyonlarca müşteriyle buluşturan açık pazar platformu alışverişin uğurlu adresi “n11.com”u açtı.

n11.com; elektronikten tekstile, mutfak gereçlerinden Türkiye’nin nadide el sanatlarına kadar farklı ihtiyaç ve zevklere hitap eden milyonlarca ürün, alışveriş yaptıkça kazandıran yapısı ile üyelerine yeni bir alışveriş deneyimi sunuyor. n11.com, müşteriler tarafında güven ve kolaylık, mağazalar tarafında ise işbirliği ve e-ticareti geliştirme odaklı bir yaklaşım izlemektedir.

Siz de alışverişin uğurlu dünyasına katılabilir, milyonlarca ürün ve binlerce mağazanın olduğu n11.com’da, avantaj dolu alışverişin keyfini çıkartabilirsiniz.

N11 Satışlarını Arttırmak

E-ticaret tesiniz, veya e-ticarete yani internette ürün satmaya başlamak istiyorsunuz. E-ticaret size milyonlarca müşterinin kapısını açan müthiş bir nimet; kesinlikle her satıcının bulunması gereken bir ortam. Ama e-ticarete atılır atılmaz, internette ürün satmanın çeşitli zorlukları olduğunu fark edersiniz. Bu zorluklarla hiç karşılaşmadan internette keyifle ürün satmanız için Yazılımer yanınızda. Sayfamızın en alt kısmını incelemelisiniz…

N11.com’da Mağaza Nasıl Açılır?

N11.com, şu an e-Ticaret yapan satıcıların en çok uğradığı satış sitelerinden biri. Siz de n11.com’da mağaza açmak istiyor ve nasıl yapacağınızı araştırıyorsanız, işte size n11’de mağaza açmak ve komisyonlarla ilgili herkesin anlayabileceği dilde detaylı bir yazı.

N11.com’da mağaza açmak ücretsiz. Mağazayı açmak için önce mağaza üyelik formunu doldurmanız gerekiyor. Mağaza üyelik formunu doldurmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Mağaza üyelik formunu doldurduktan sonra aşağıdaki evrakları eksiksiz şekilde hazırlayıp n11.com’un posta adresine postalamanız gerekiyor.

N11.com’da mağaza açmak için gerekli evraklar:

Anonim, Limited, Komandit Şirketler ve Adi Ortaklıklar İçin:

 • Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 Ay)
 • Vergi Levhası
 • Şirket Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
 • İmza Sirküleri
 • Ortaklık Sözleşmesi (Adi Ortaklıklar için)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon Anlaşması)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com Sözleşme)

N11.com Mağaza Komisyonları

N11.com’da mağazanızı ücretsiz açtınız. Peki n11.com sizi nasıl ücretlendirecek? Elbette siz N11’de ürün sattıkça, sattığınız her üründen komisyon alarak.

Peki mağaza komisyonu ne kadar?

Mağaza komisyonları ürün kategorisine göre değişiyor. Yani her mağaza, sattığı ürün çeşidine göre komisyon ödüyor. Cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi ürünlerde, satış fiyatınızın  %5’i ile 10’u arasında; aksesuar gruplarında %10’u ile %15!i arasında; giyim, ayakkabı gibi ürünlerde ise %12 ile %17 arasında değişiyor. Bu oranlar başka ürünlerde en fazla yaklaşık %25’e kadar çıkmakta.

Şahıs Şirketleri için

 • Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 Ay)
 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon Anlaşması)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com Sözleşmesi, üyelik formunun olduğu sayfadan çıktısı alınabilir)

Şirketinizin türüne göre gerekli evrakları hazırladıktan sonra hepsini bir dosyaya koyup n11.com posta adresine gönderin.

N11.com posta adresi:

Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri A.Ş.

Katar Cad. No: 4, İTÜ Teknokent ARI 3, İç Kapı No: 803 – 902

Sarıyer / İstanbul Bina Kodu: 902 – 1580880019

Mağazanız üyelik formunu doldurduğunuzda aslında açılmıştı. Ancak ürün satmaya başlayabilmek için bu adrese gönderdiğiniz evrakların onaylanmasını beklemeniz gerekiyor. Evraklarınız onaylandığında size e-posta veya telefonla haber verecektirler.

Hepsiburada’da Mağaza Nasıl Açılır?

Mağaza Ücreti Ve Komisyon Ne Kadar?

Hepsiburada’da Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Hepsiburada.com, bir süredir Türkiye’deki en büyük e-ticaret sitelerinden biri. Siz de ürünlerinizle Hepsiburada’da satış yapmak istiyorsanız, bu yazı tam size göre.

Çünkü bu yazımızda sizlere e-ticaret kulvarındaki en eski ve önemli sitelerden birisi olarak görülen “Hepsiburada’da mağaza nasıl açılır” sorusunu ekran görüntüleriyle destekleyerek herkesin anlayabileceği basit bir dille anlattık.

Yazıda okuyacaklarınızın listesi  kısaca şu şekilde:

 1. Hepsiburada’da Satış Yapmak
 2. Hepsiburada’da Mağaza Açmak
 3. Hepsiburada.com’a Ürün Girmek
 4. Hepsiburada’ya Toplu Ürün Eklemek
 5. Hepsiburada’ya Tek Tek Ürün Yüklemek
 6. Hepsiburada’ya Katalogda Olmayan Ürün Eklemek
 7. Manuel Tek Ürün Yüklemek
 8. Manuel Toplu Ürün Yüklemek
 9. Hepsiburada.com’da Satış Sonrası İşlemler
 10. Hepsiburada Komisyon Oranları ve Ücret Yatırılması
 11. Hepsiburada’ya Ürün Satmak: Nasıl Tedarikçi Olunur
 12. Hepsiburada.com’da Daha Kolay Satış Yapmak İçin…

Hepsiburada’da Satış Yapmak

Hepsiburada’da satış yapmak için izleyebileceğiniz iki yol mevcuttur. Bunlar:

Mağaza açarak site üzerinden direkt alıcıya satış yapmak

Tedarikçi olmak maksadıyla İş Ortağı Listesi’ne katılmak bu seçenekte Hepsiburada ‘ya satması için ürün satarsınız.

Yazımızın ilerleyen kısımlarında iki maddeyi de ele alacağız. Fakat ilk önce yapılması gereken, Hepsiburada.com‘a  üye olmak. Site herhangi bir satış yapabilmeniz için, şirket olmanızı zorunlu tutmaktadır. Yani Hepsiburada’da satış yapmak için resmi bir şirket olmanız zorunludur.

Şirket olarak Hepsiburada’da satış hedefliyorsanız,  öncelikle Hepsiburada’nın satış yapacaklara özel bölümüne girmeniz gerekiyor. Bunun için tarayıcınıza ” b2b.Hepsiburada.com ” gerekmektedir.

Hepsiburada’da satış yapmak

Karşınıza çıkan ekranın en alt kısmındaki seçeneklerden kayıt ekranlarına ulaşılabilmektedir. Bu noktada yukarıda bahsettiğimiz iki seçenekten birinin tercih edilmesi gerekmektedir. Direkt olarak alıcıya perakende satış mı yapılacak yoksa Hepsiburada’ya ürün satılarak perakende satış işi siteye mi bırakılacak?

Direkt Satış Yapmak İçin Hepsiburada’da Mağaza Açmak

Hepsiburada’da mağaza açmak ücretsizdir. Eğer direkt olarak müşteriye satış yapılmak isteniyorsa,  ” Hepsiburada.com platformunda satıcı olmak ve ürününüzü direkt olarak müşterilere satmak istiyorsanız lütfen tıklayınız. ”  yazısındaki linke tıklanmalıdır. Akabinde karşınıza çıkacak sayfada istenilen bilgilerin girilmesi istenecektir.

Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi sağlıklı satışlar gerçekleştirmek için önemlidir.  Çünkü onay almanız halinde Hepsiburada’da mağaza açma onayı almış olacaksınız ve mağazanız, buradaki bilgilere göre kurulacaktır. Üyelik tamamlandıktan sonra tarayıcınıza  “merchant.hepsiburada.com ” yazarak, çıkan ekrandan Hepsiburada.com satış paneline giriş yapmalısınız.

Bir sonraki adımda, açılan panel aracılığıyla şirket bilgilerinizle ” kayıt olmanız ”  ve bir dizi evrak göndermeniz gerekecektir. Öncelikle ekranın en üstünde bulunan KAYIT kısmına tıklıyorsunuz. Burada gireceğiniz bilgiler örnekleriyle beraber aşağıdaki görsellerde verilmiştir.

Bilgilerinizi girdikten sonra Hepsiburada.com sizden bazı belgeleri talep etmektedir. KAYIT kısmına tıkladıktan sonra açılan ekranda, FİRMA BİLGİLERİ alt başlığının yanında bulunan DÖKÜMANLAR başlığına tıklayarak, belgeleri yükleyeceğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz. Görselin altında sizden istenecek olan belgelerin açıklamalı listesini bulabilirsiniz.

Sözleşme Belgesi:  14 sayfadan oluşan sözleşmeyi PDF şeklinde tek nüsha olarak veya ZIP uzantısında, sisteme yüklemelisiniz. Her sayfanın kaşeli ve ıslak imzalı olması gerekmektedir.

Ek3 Pazaryeri Formu: Sarı alanları doldurmak suretiyle, komisyon oranlarını yazılı biçimde kaşeli ve ıslak imzalı olarak yüklemelisiniz.

Vergi Levhası: En eski bir önceki sene olmak üzere, içerisinde bulunduğumuz vergi yılına dair olacak şekilde yüklenmelidir.

İmza Sirküleri: Geçerlilik süresi geçmemiş olması zorunludur. Burada Adi Ortaklıklar İmza beyannamesi yahut Şahıs Firmaları olarak başvuru yapılabilmektedir.

Banka Bilgileri: Islak imzalı ve kaşeli olacak şekilde kullandığınız bankanın ismi, hesap adı, hesap numarası, şube adı, şube numarası ve iban numarası titizlikle, eksik olmadan doldurulmalıdır.

Faaliyet Belgesi: Son 6 aya dair olmak zorundadır.

Ticari Sicil Gazetesi: Burada vereceğiniz bilgiler, Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanmış adres ve unvan bilgisi, firma kaşesi, vergi levhası ve faaliyet belgesi ile uyumlu olmak zorundadır.

Eğer bir şahıs şirketiyseniz ve firmanızın ticaret odası kaydı mevcutsa, Ticaret Sicil Gazetesi ve Faaliyet Belgesi evraklarınızı da yüklemeniz gerekmektedir. Firmanızın ticaret odası kaydı mevcut değilse bu belgeleri yüklemeniz gerekmemektedir..

Adi Ortaklık firmaları için, ortaklığı belirten Ticaret Sicil Gazetesi ve Vergi Levhası yüklemeniz gerekmektedir.

Ortaklarınıza ait Vergi Levhası ile İmza Beyannameleri da teker teker yüklenmelidir.

Sunduğunuz tüm dökümanlarda, kaşe ile tüm ortakların ıslak imzasının bulunması zorunludur.

Hepsiburada.com‘da mağaza açmak için bu belgeleri gönderdikten sonra onay süreciniz başlayacaktır. Aynı arayüzden belgelerinizin onay alıp almadığını kontrol edebilmektesiniz. Hepsiburada reddedilen belgeler için sebep belirtir ve tekrar yüklemenizi ister. Bu süreç başarılı sonuçlanırsa mağazanızı açabilir ve Hepsiburada’da satış yapmak için ürün girdisine başlayabilirsiniz.

Hepsiburada.com’da Ürün Girmek

İlk yapmanız gereken şey, satıcı ara yüzünüzde (merchant.hepsiburada.com) hesabınıza giriş yapmaktır. Daha sonra ekranın üst kısmında bulunan Ürün Yükle başlığına tıklamanız gerekmektedir.

Akabinde açılan ekrandan, nasıl ürün yükleme yapacağınızı seçmeniz gerekmektedir. Hepsiburada’da ürün girmek için iki seçeneğiniz vardır. Bunlardan birincisi Hepsiburada.com’daki mevcut ürün kategorilerine kendi ürününüzü yüklemektir. Buna Hızlı Ürün Yüklemek denmektedir.

Hepsiburada.com’da hızlı ürün yüklemek  isterseniz, birden fazla ürün yükleyebileceğiniz toplu ürün ve tek bir ürün yükleyebileceğiniz tek ürün olmak üzere iki seçeneğiniz vardır.

Toplu Hızlı Ürün Eklemek

Toplu Hızlı Ürün eklemek isterseniz, izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 1. a) Hızlı Ürün Ekle alanındaki toplu ürün butonuna tıklayın.
 2. b) 1. Adım ile hızlı ürün ekle şablonunu indirin.
 3. c) İndirdiğiniz Excell formatını doldurun. Şablonu doldururken her ürün için satıcı stok kodunun ayrı olmasına ve girdiğiniz barkod numarasının, ürününüzün üzerindeki barkod numarası olmasına dikkat edin.
 4. d) Şablonu doldurduktan sonra, hazırlamış olduğunuz şablonu 2. adımdaki dosya yükleme alanı aracılığıyla sisteme yükleyin.

Şu anda ürünleriniz, Hepsiburada.com’da satış yapılmakta olan diğer ürünlere göre kıstaslandı ve sisteme yüklendi. Yapmanız gereken sitenin, ürünlerinizi doğru algılayıp algılamadığını kontrol etmektir. Bunun için de C adımını tamamladıktan sonra sayfayı yenilemeli ve Sorgulama Sonucu kısmında en üstte çıkan ” Eşleşen ürünleri görmek için tıklayınız. ” linkine tıklamanız gerekmektedir.

 1. e) Çıkan ekranda EŞLEŞMELERİ GÖSTER butonuna tıklayın.
 2. f) Gördüğünüz sayfada eşleşen ürünleriniz mevcuttur. Üst taraftakiler sizin girdiğiniz ürünler, alt taraftakilerse sistemdeki mevcut ürünlerdir. Alttaki ve üstteki bilgiler aynı ise, sistem ürününüzü doğru algılamış demektir. Bu listeden gerekli kontrolleri yaparak ve gerekirse üst taraftaki kaleme tıklayıp düzeltme yaparak, ürün bilgilerinizin doğru olmasını sağlamalısınız.
 3. g) Eşleşme olan ürünleri, yeşil butona basarak ve onaylayarak, mağazanıza alabilirsiniz. Fakat ürününüz henüz sitede gözükmüyor. Onayladığınız ürünler Ürün Yönetimi başlığının altındaki Listelerim alt başlığının, Satışa Kapalı segmentinde bulunacaklardır. Bu bölgeden gerekli bilgileri girerek, ürünü mağazanızda satışa koyabilirsiniz.

Tek Hızlı Ürün Yüklemek

Eğer tek bir ürünü, Hepsiburada.com’da satış yapmak için hızlı yüklemek isterseniz izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 1. a) Hızlı Ürün Ekle aracına ürününüze ait isim, barkod ve satıcı stok kodu bilgilerini girin. Böylelikle ürününüzün Hepsiburada’da olup olmadığını görebilirsiniz.
 2. b) Hepsiburada’da olan ürününüzü mağazanıza tanımlamak suretiyle, fiyat ve stok bilgileriyle satışa sunabilirsiniz.

Önemli Not: Eğer ürününüzü, yukarıdaki adımlar ile sistemde bulamıyorsanız; detaylı ürün bilgilerini hazırladıktan sonra ürün ekleme talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Katalogda Olmayan Ürün Eklemek

Hızlı Ürün Eklemek için ürünlerinizin daha önce Hepsiburada.com adresine girilmiş olması gerekmektedir.  Ürününüzü hızlı olarak tanımlayamıyorsanız, manuel olarak yüklemeniz gerekmektedir. Aşağıdaki adımlarda tek tek ve toplu olarak, manuel ürün yüklemeyi göreceğiz.

Manuel Tek Ürün Yüklemek

Hepsiburada.com’da manuel olarak ürün yüklemek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 1. a) Tarayıcınıza mpop.hepsiburada.com/#/ yazarak, ürün ekleme bölümüne gidin.
 2. b) Yeni Ürün Ekleme Talebi kısmından Tek Ürün butonuna tıklayın.
 3. c) Sistemin yönlendirmesini takip ederek, ürününüzün bilgilerini girin.

Manuel Toplu Ürün Yüklemek

Hepsiburada.com’da satış yapmak için manuel olarak ürün yüklemeyi toplu bir şekilde de yapabilirsiniz.  Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 1. a) Tarayıcınıza mpop.hepsiburada.com/#/ yazarak, ürün ekleme bölümüne gidin.
 2. b) Ürün Ekleme Talebi’nden Toplu Ürün Ekleme seçeneğini tıklayın
 3. c) Sağ üst kısımdaki büyüteç görselli olan “Ürün Tipi Ara” kısmına ürününüzün kategorisini yazın.
 4. d) Ürün kategorinizi seçin. Seçiminizin, alt kısımdaki Seçilen Ürün Tipleri başlığında çıktığını göreceksiniz. Görselden bakabileceğiniz gibi aşağı doğru beyaz bir ok şeklindeki simgeye tıklayarak, Excell dosyasını indirin.
 5. e) İndirdiğiniz Excel şablonuna ürününüzün bilgilerini girdikten sonra, bu şablonu mağaza ara yüzünüzdeki ÜRÜN LİSTESİ YÜKLE menüsünden, sisteme yükleyin.
 6. f) Yükleme işleminin akabinde ürünleriniz ÜRÜNLER > Ürünlerim kısmında görünür olacaklardır.
 7. g) Hepsiburada.com’da mağaza açmak ve Hepsiburada’da satış yapmak için izin mercisi olan katalog ekibi, ürün listenizi inceleyecektir. Uygun bulmaları halinde ürünleriniz, satışa kapalı ürünler kısmında, düzenleme yapıp satışa almanız için tanımlanacaklardır.

Hepsiburada.com’da Satış Sonrası İşlemler

Eğer bir satış yaparsanız bunu Satıcı Portalı üzerinden görüntüleyebilirsiniz.  Satılan Ürünlerim kısmına tıklayarak, kargolama önceliklerine göre siparişlerinizi listeleyebilirsiniz. Yine bu panelden siparişinizin kargo aşamasına geçmesini yahut iptalini sağlayabilirsiniz.

Siparişinizi Kargoya Hazırla kısmına aldığınızda, Hepsiburada üzerinden satış yaptığınız için dikkat etmeniz gereken bir dizi işlem var.  Bu panel aracılığıyla tek müşterinin aldığı çeşitli ürünleri, tek bir kargo paketine de koydurtabilmektesiniz. İşlemi Tamamla butonuna bastığınızda karşınıza, ürünün kargo paketine yapıştırmanız gereken bilgilerin olduğu bir ekran çıkacaktır. Bu bilgileri sağ alttaki Yazdır seçeneği ile yazdırmanız gerekmektedir.

Bu bilgilerle ürününüzü paketleyip, kargo şirketine teslim edebilirsiniz. Böylece ürününüz Kargo Aşamasındaki Siparişler kısmına düşer.  Alıcı ürünü teslim aldığında ve onay verdiğinde, ürünün ücreti komisyonu düşülerek, sistemin size verdiği tarihte hesabınıza yatırılacaktır.

Hepsiburada.com’da Komisyon ve Ücret Yatırılması

Hepsiburada’da satış yaptığınızda komisyonlar ürüne ve mağazaya göre değişiklik göstermektedir. %10 ile %25 arası değişen komisyon oranları söz konusudur.

Hepsiburada’ya Ürün Satmak Nasıl Tedarikçi Olunur

Dilerseniz ürünlerinizi Hepsiburada.com’a satarak da kazanç elde edebilirsiniz. Hepsiburada çeşitli tedarikçilerle çalışarak, müşterilerine her zaman geniş bir ürün yelpazesi sunabilmektedir. Bu tarz bir işbirliği için öncelikle b2b.hepsiburada.com adresine gitmeniz gerekiyor. Ekranın en altındaki ” Tedarikçi olmak, ürününüzü Hepsiburada’ya satmak istiyorsanız lütfen tıklayınız ” linkine tıklayarak, çıkan ekrandaki bilgileri girmeniz gerekmektedir.

Hepsiburada’ya başvuru yapıldıktan sonra, bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak girilmesi halinde ürünün satışını Hepsiburada.com’da yapabileceğinizi bildiren ve sonraki adımları açıklayan bir mail alacaksınız. Eğer belgeleriniz eksikse yahut ürününüz Hepsiburada.com ‘da satış yapmak için uygun değilse bu durum da size mail ile bildirilecektir.

Gittigidiyor’da Mağaza Açmak

İşletmelerin çoğu artık dijital bir çağda olduğumuzun farkındalar. Sürekli ve verimli satış yapmanın yolu artık e-ticaret üzerinden – yani internet aracılığıyla mümkün. Bu yazımızda sizlere, e-ticaret dendiğinde ilk akla gelen sitelerden birisi olan Gittigidiyor‘da mağaza nasıl açılır  sorusunu ekran görüntüleriyle adım adım anlattık. Gittigidiyor’da mağaza açmak için gereken tüm bilgiler burada…

Yazıda Gittigidiyor’da mağaza açmak ile alakalı neler okuyacaksınız?

 • Mağaza açmak ücretli mi?
 • Ücretli mağazala seçenekleri ve mağaza fiyatları
 • Mağaza komisyonları
 • Gittigidiyor ’da mağaza / dükkan nasıl açılır?
 • Mağaza açtıktan sonra nasıl ürün satılır?
 • Gittigidiyor’dan paranızı nasıl alırsınız?

Gittigidiyor’da mağaza açmak ücretli mi?

Evet, Gittigidiyor’da mağaza açmak ücretli. Ücretsiz mağaza açmak mümkün değil; ancak mağaza açmadan tek tek ürün girerek satış yapılabiliyor. Her ürün başına 90 kuruş ücret ödeyip tekli ürün satabiliyorsunuz bir mağazanız olmasa da. Fakat bir esnafsanız, birden fazla ürününüz varsa mağaza açmanız daha uygun ve kârlı oluyor hesaplayınca. Ayrıca Gittigidiyor’da mağaza açmak ile kazanacağınız çeşitli ayrıcalıklar da var:

Mağazanızı renklerine kadar ayarlayabilir kurumsal kimliğinizi yansıtabilirsiniz. Aylık hazırlanan satış raporlarına bakabilirsiniz. Size ait olacak 5 adet tanıtım sayfası oluşturma hakkınız olur. Böylece internetteki müşterilerinize kendinizi daha iyi ifade etmiş olursunuz. Google gibi arama motorlarında daha üst sırada çıkacak destek ve düzenlemelere sahip olursunuz. Bunlar gibi birçok avantaj elde edersiniz.

Ücretli Mağaza seçenekleri ve Gittigidiyor mağaza fiyatları

Gittigidiyor’da mağaza açmak veya Gittigidiyor’da dükkân açmak dendiği zaman tercih edebileceğiniz 5 seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler aracılığıyla Gittigidiyor’da toptan satış da yapabilirsiniz. Gittigidiyor’da mağaza açmak için seçebileceğiniz Gittigidiyor.com mağaza tipleri şu şekilde…

Temel Mağaza (Aylık 50 TL)

 • Toptan satış veya tekli satış şeklinde 100 adet mağaza ürününü dükkânınızda / mağazanızda sergileyebilirsiniz.
 • Toptan satış veya tekli satış şeklinde 50 adet ücretsiz ürün listeleme hakkınız bulunur.
 • Satış olasılığınızı arttıracak olan ekstra özelliklerden 10 adet ücretsiz edinirsiniz.
 • Ürününüzün mağazanızda sergilenmesi için 30 günlük 0,60 TL ödersiniz. 60 günlük sergilenme için bu ücret 1,2 TL ye çıkar.

Pro Mağaza (Aylık 125 TL)

 • Toptan satış veya tekli satış şeklinde 1.000 adet mağaza ürününüzü dükkanınızda /mağazanızda sergileyebilirsiniz.
 • Toptan satış veya tekli satış şeklinde 250 adet ücretsiz ürün listeleme hakkınız bulunur.
 • Satış olasılığınızı arttıracak olan ekstra özelliklerden 20 adet ücretsiz edinirsiniz.
 • Ürününüzün mağazanızda sergilenmesi için 30 günlük 0,40TL ödersiniz. 60 günlük sergilenme için bu ücret 0,80 TL ye çıkar.

Mega Mağaza (Aylık 450 TL)

 • Toptan satış veya tekli satış şeklinde 25.000 adet mağaza ürününüzü dükkanınızda /mağazanızda sergileyebilirsiniz.
 • Toptan satış veya tekli satış şeklinde 2.500 adet ücretsiz ürün listeleme hakkınız bulunur.
 • Satış olasılığınızı arttıracak olan ekstra özelliklerden 100 adet ücretsiz edinirsiniz.
 • Ürününüzün mağazanızda sergilenmesi için 30 günlük 0,03 TL ödersiniz. 60 günlük sergilenme için bu ücret 0,06 TL ye çıkar.

Mega + Mağaza (Aylık 2.000 TL)

 • Toptan satış veya tekli satış şeklinde 100.000 adet mağaza ürünü dükkanınızda /mağazanızda sergileyebilirsiniz.
 • Herhangi bir listeleme ücreti ödemezsiniz.
 • Satış olasılığınızı arttıracak olan ekstra özelliklerden 250 adet ücretsiz edinirsiniz.

Özel Mağaza (Aylık 250 TL)

Tekli yahut toptan olacak şekilde 100.000 adet ürün satışını şu kategoriler için girebilirsiniz: Antika / sanat , Ofis / kırtasiye, Koleksiyon, Müzik, Kitap & Dergi, DVD, VCD, Blu-ray

Bu kategoriler dışında ilan vermek isterseniz standart listeleme ücreti ödersiniz.

Bu tür mağaza alındığında dönem bitmeden mağaza abonelik tipi değiştirilemez. Benzer olarak farklı mağaza abonelikleri de sürelerinin dolmasından önce Özel Mağaza tipine dönüştürülemez.

Gittigidiyor’da dükkân açmak için karar verirken bu özellikleri iyi tartmalı ve sizin için en uygun seçeneği saptayarak Gittigidiyor’da mağaza açmalısınız.

Gittigidiyor’da Mağaza Komisyonları

Gittigidiyor yapılan her satıştan %10 ile %15 arası komisyon almaktadır. Aldığı komisyonlar ürün kategorisine göre değişkenlik göstermektedir. Komisyon yüzdeleri şu şekildedir:

Gittigidiyor’da mağaza / dükkân nasıl açılır?

Gittigidiyor.com’da mağaza açmak için şu adımları atmanız gerekmektedir:

Mağaza açarken sizden, Mağazanız için isim ve tanıtım yazısı rica edilecektir.

Tanıtım yazısının içeriğinde, benimsediğiniz değerleriniz ve ürün yelpazeniz ile alakalı bilgi verebilirsiniz.

Mağazanızın açılışını takiben, Mağaza yapılandırma sayfanız aracılığıyla mağaza rengini ve logosunu belirleyebilirsiniz.

Buna ek olarak kendi kategorilerinizi oluşturabilir ve ürünlerinizi istediğiniz kategorizasyonda gösterebilirsiniz.

Mağaza adınızı da ” , @ / & # . ( ) %  ” gibi karakterler bulunamamaktadır. Sattığınız ürünleri ve sizi iyi yansıtan bir isim seçmenizi öneririz.

Mağaza açtıktan sonra nasıl ürün satılır?

Gittigidiyor sitesinde tüm sayfaların sağ üst kısmında bulunan Satış Yap butonu sayesinde ürününüzü Gittigidiyor.com a koymak son derece kolay. Yapmanız gereken ilk şey Gittigidiyor.com adresinin her sayfasında görebileceğiniz “Satış Yap”  kısmına tıklamak olacaktır.

Bunun akabinde önce ürününüz için en uygun olan kategoriyi, daha sonra da ürünün satış sırasında bilinmesi gereken bilgileri karşınıza çıkacak ekranlara girmeniz gerekecektir.

Kategori seçerken ürününüzün adını yazarak veya manuel olarak kategori seçerek Gittigidiyor.com üzerinden satış yapacağınız kategoriyi belirleyebilirsiniz. Kategoriyi belirledikten sonra satış ürününüzden kaç adet satacağınızı belirlemeniz gerekiyor.  Bunun devamında ise Gittigidiyor.com sizden ürün ile alakalı bilgiler girmenizi istiyor.

Gittigidiyor.com’da satış yapabilmek için girmeniz gereken ürün bilgileri şu şekildedir:

 • Ürün fotoğrafları
 • Ürün başlığı ve alt başlığı
 • Ürün fiyatı, adeti ve satış türü
 • Ürün özellikleri
 • Ürün açıklamaları
 • Sayfa düzeni
 • Satış süresi
 • Kargo bilgileri & Şehir seçimi alanları
 • Ürüne ait kimlik bilgilerini girin (GTIN numarası ve MPN kodu)

Kargo Seçenekleri

Gittigidiyor.com sitesine ürün bilgilerini girdikten sonra sıra kargo sürecini belirlemeye geliyor. Önünüze çıkan ekranda  ” Satıcı Öder” , ” Alıcı Öder” ve “Online Teslimat ” seçenekleri bulunmaktadır. Bunlardan uygun olanı seçip kullanacağınız kargo firmasını belirliyorsunuz.  Eğer alıcı ödeyecekse ödemesi gereken kargo bedelini de belirlemeniz gerektiğini unutmayın. Ürünün kargolanacağı tarihi de belirledikten sonra işleme devam edebilirsiniz.

Artık Gittigidiyor.com üzerinde ürün listelemek üzeresiniz.  Karşınıza çıkacak Ön İzleme ve Onay kısmında ilanınızın nasıl görüneceğine bakabilirsiniz. Her şey yolundaysa Devam Et butonuna tıklayabilirsiniz. Bitirmeden önce Gittigidiyor.com size daha hızlı satış yapabilmeniz için ücretli bazı ayrıcalıklar teklif ediyor. Bütçenize ve ürününüze göre bunları seçerek veya seçmeyerek devam et butonuna tıklıyorsunuz.

Gittigidiyor’dan paranızı nasıl alırsınız?

Gittigidiyor satış yapılınca sizi e-posta ile uyarır. Yani e-postalarınızı sık sık kontrol etmeniz son derece önemli. Ürün satıldığına dair bilgilendirildiğinizde Gittigidiyor.com’ un Bana Özel/Bilgilerim kısmına girmeniz gerekiyor. Bana özel panelinden satmış olduğunuz ürünü görebilirsiniz. Artık sadece ürünü kargolamak kaldı…

Bu kısımda yalnızca ürüne ait satış kodunu kullanarak kargo işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  Ürününüz alıcıya kargolandığında alıcı onay verir ve ücret sizin hesabınıza onayı takip eden ilk iş gününde aktarılır.

Trendyolda satış yapak

Trendyol Türkiye‘nin en büyük moda e-ticaret platformlarından biridir. Trendyol, en çok aranan marka ve tasarımcıları herkes için ulaşılabilir yapma hedefiyle Mart 2010’da yola çıktı. Kurulduğu günden itibaren modaya öncülük ederek, bu doğrultuda Türk Tasarımcılara destek olma misyonu ile birçok Türk Tasarımcının ürünlerini internette satışa sunan ilk site oldu. 2011 yılsonu itibarı ile 6,5 milyondan fazla üyesine 900 kişilik genç bir ekip ve 1000’den fazla marka seçeneği ile hizmet veren trendyol.com, kurduğu operasyon merkezinden her gün on binlerce paketin sevkiyatını gerçekleştirmektedir.

2017 sonu ile satıcılara doğrudan ürün satma imkanı tanıyan Trendyol diğer platformların aksine alanında uzaman tedarikçiler ile çalışmayı tercih ediyor. Satıcılar için büyük fırsatların olduğu Trendyol pazaryeri olarak hızlı bir giriş yapmıştır. Şu an alibaba ya % 75 i satılmaktadır.

Trendyol mağaza başvurusu

Trendyol‘da mağaza açmak ve satıcı olmak için başvuru yaparak şirket evraklarınızı göndermeniz gerekmekte, sonrasında olumlu sonuçlanırsa satıcı mağazanız aktif edilecektir.

SAMASİS nedir?

Sanal Mağazalar Satış Arttırma Sistemi

SAMASİS sistemleri, birnevi pazaryeri satış arttırma sistemi, sizlerin n11 gittigidiyor hepsiburada ve trendyol gibi pazaryerlerinde satışlarınızı arttırmaya yarayan sistemdir. Sistem özellikleri sistem içi reklamaja bağlı olup mutlaka seminer merkezimizde bizle görüşmeniz ve bu noktada anlaşma üzerine sistematik izlemeniz gerekmektedir. Satış arttırma sistemlerimizi mutlaka denemelisiniz. Sistemimiz sizler için yapılmış en iyi yazılım firması teklifi olacaktır, size sadece ürün gönderimi kalacak…

İstanbulAnkaraİzmirBursaAntalya büyük şehir firmalarının çoğu SAMASİS tarafından satışlarını arttırmaktadır. 2019 Aralık ayında piyasaya sürülen Gentegrasyon ProgramıGen 1 olarak anılmakta ve unutmayın ki, 2020 yılının en büyük çıkış yapacak ilk ve tek E Ticaret Satış Programı olarak listelere girmiştir.

Gen 1 programı ‘na ulaşmak için Yazılımer Teknoloji ‘ye ulaşabilir ya da Gentegrasyon.com web adresine giriş yapıp 2020 senesinde web sayfasından program detaylarını inceleyebilirsiniz.